Kosteuttava KÄSI- JA JALKAHOITO KAKSOISPAKETTI (norm. yht. 80€)
Moraz Galilee Medical Herbs2 kpl Yrttipohjainen CAFTAN jalkavoide 100ml ja 2 kpl DRY HANDS käsivoide 100ml kuivalle ja halkeilevalle iholle.
Kosteuttavaan käsi- ja jalkahoitopakettiin kuuluu 4 yrttipohjaista Moraz-ihonhoitotuotetta:
2 x DRY HANDS
Yrttipohjainen KÄSIVOIDE 100 ml
Kosteuttava ja hoitava käsivoide, joka uudistaa ihoa. Sisältää 75% luonnonmukaista tataryrttiuutetta (polygonum), jonka ainutlaatuiset ainesosat pehmentävät ja tasapainottavat ihoa sekä auttavat ihoa uusiutumaan nopeasti. Imeytyy nopeasti ja on koostumukseltaan riittoisa.
Voide auttaa suojaamaan käsien ihoa kuivuudelta ja halkeilulta vaativissakin olosuhteissa sekä ylläpitää ihon sileyttä, pehmeyttä ja elinvoimaisuutta. Voidetta voi käyttää myös vartalon muihin kuiviin kohtiin, esimerkiksi kyynärtaipeisiin. Sopii myös herkille, kuivuudesta kärsiville, halkeileville ja punoittaville kynsinauhoille.
2 x CAFTAN
Yrttipohjainen JALKAVOIDE 100 ml
Ravitseva ja kuivuudelta suojaava hoitovoide raikastaa jalkapohjat sekä auttaa suojaamaan jalkapohjien ihoa halkeilulta ja karheudelta. Israelin Diabetesliiton hyväksymä.
Hoitaa tehokkaasti kuivat sekä myös herkät jalkapohjat. Sisältää 75% luonnonmukaista tataryrttiuutetta (polygonum), jonka ainutlaatuiset ainesosat pehmentävät ja tasapainottavat ihoa sekä auttavat ihoa uusiutumaan nopeasti.
Voide pitää jalkapohjat elinvoimaisina, pehmeinä ja raikkaina koko päivän. Tuote voi estää jalkasientä ja jalkojen hikoilemista. Imeytyy hyvin ja jättää ihon sileäksi. Voi käyttää vartalon muihinkin kuiviin kohtiin.